Pracownia rzeźby powstała w 1984 roku a następnie w roku 1988 odlewnia brązu. Pracownię założył i prowadzi artysta rzeźbiarz Robert Sobociński, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W odlewni brązu współpracuje z doświadczonymi metalurgami i artystami rzemiosła.

Posiadamy ogromne doświadczenie w wykonywaniu rzeźb w brązie w każdej skali - od kilku centymetrów do kilkunastu metrów. Od 1984 roku zrealizowaliśmy - w Polsce i w Europie - kilka tysięcy rzeźb w tym około 150 monumentalnych realizacji pomnikowych - rzeźby miejskie, obiekty plenerowe, formy kameralne, płaskorzeźby, tablice pamiątkowe, statuetki, medale, etc. Wiele z nich wykonanych zostało przez artystę rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego.

Zapewniamy kompleksową realizację od projektu po odlew jak również zagospodarowanie otoczenia dla rzeźby, projekty i wykonawstwo małej architektury, kamieniarki etc. Organizujemy transport i montaż wykonanych rzeźb i pomników.

Dysponujemy dwoma pracowniami, projektowo-rzeźbiarską i brązowniczą. Nasza doświadczona kadra wykonuje prace projektowe, rzeźbiarskie, modelarskie, brązownicze, cyzelerskie, patyny, formy silikonowe, rekonstrukcje i renowacje brązów oraz prace sztukatorskie w zakresie rzeźby. Realizujemy odlewy w brązie, w każdej skali, techniką wosku traconego z użyciem najlepszych technik skorupowych oraz odlewy w brązie wszelkimi znanymi technikami mas formierskich.

Dobrze wyposażone pracownie o łącznej powierzchni 400 m? umożliwiają realizacje rzeźb i pomników w każdej skali. Aby uzyskać najwyższą jakość, używamy wysokiej klasy brązy i surowce. Dostosowujemy technologie i charakter wykończenia powierzchni do indywidualnych wymagań klientów. Udzielamy bezpłatnych konsultacji technologicznych naszym klientom.